Internet we współczesnym świecie

Internet we współczesnym świecie

Pewnie nikt obecnie nie wyobraża sobie życia bez porannego przeglądania portali plotkarskich, Facebooka, sprawdzania maili czy śledzenia bieżących wiadomości. Zanim jednak internet stał się tym co znamy teraz musiał przebyć pewna drogę.

Internet rozwijał się na przestrzeni kilkudziesięciu lat zanim przybrał obecną, znaną wszystkim użytkownikom formę. Geneza tego fenomenu jakim jest internet sięga końca lat 60. ubiegłego wieku i związana jest z pracami pewnej organizacji o nazwie RAND Corporation działającej na terenie Stanów Zjednoczonych, która to prowadziła badania nad możliwościami dowodzenia w warunkach wojny nuklearnej.

Zastanówmy się jednak czym tak właściwie jest internet?

Internet to ogólnie mówiąc po prostu sieć komputerowa, a więc wiele połączonych ze sobą komputerów. Główną funkcją internetu jest zapewnienie jego użytkownikom znajdującym się w dwóch różnych miejscach kuli ziemskiej, bez względu na dzielącą ich odległość, porozumiewania się. Największą wartością sieci internet są oczywiście usługi polegające na możliwości tworzenia i przeglądania tzw. stron www. Polegają one na tym, że użytkownicy mogą w obrębie internetu tworzyć tzw. strony internetowe, na których zamieszczają różne informacje. Informacje te mogą mieć różną formę: tekstu, filmu video, podcastu, zdjęcia czy grafiki. Ostatnio szczególnie popularne stały się tzw. vlogi czyli video-blogi. Użytkownik siada przed kamerą i opowiada o różnych kwestiach albo po prostu o swoim życiu.
Internet pozwala także na porozumiewanie się „na żywo” w tym samym czasie. Dzięki tzw. chatom internetowym możliwa jest rozmowa, która odbywa się bądź to w formie pisemnej czy też w formie transmisji obrazu i dźwięku z wykorzystaniem kamery internetowej.

Ponadto, internet stanowi doskonałe źródło informacji na każdy możliwy temat

Dzięki wyszukiwarkom internetowym możliwe jest poznanie odpowiedni na niemal każde nurtujące nas pytanie. Dlatego też internet stał się narzędziem niezbędnym do wykonywania wielu zawodów. M.in. prawnicy dzięki elektronicznym bazom danych mogą korzystać z elektronicznych wersji opasłych aktów prawnych zamiast wertować ich papierowe wersje.
Internet wciąż się rozwija, a wraz z nim jego funkcje.

Podobne wpisy:

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *