Assistance możesz dostosować do indywidualnych potrzeb

Assistance możesz dostosować do indywidualnych potrzeb

Jak wynika z danych statystycznych, kierowcy coraz częściej decydują się na dodatkowe ubezpieczenie pojazdu w postaci polisy assistance. To całkowicie zrozumiałe, opłacana składka zwróci się już podczas pierwszej większej awarii w trasie lub w przypadku niezawinionej kolizji, w której nie mamy szans na uzyskanie odszkodowania. Na co warto zwrócić uwagę podczas wyboru polisy? Zapraszamy do zapoznania się z krótkim poradnikiem.

Ubezpieczenie assistance ma chronić kierowców przed następstwami nieoczekiwanych zdarzeń, należy jednak wiedzieć, że w ramach oferty danego ubezpieczyciela, najczęściej świadczony jest bardzo zróżnicowany zakres usług. Stopień ochrony uzależniony jest od wybranego pakietu, należy zatem dokładnie przyjrzeć się warunkom ubezpieczenia.

Assistance – dostosuj zakres ochrony do własnych potrzeb

O gwarantowanym zakresie ochronnym decyduje sam ubezpieczyciel, z reguły jednak oferowane pakiety ograniczają się do trzech, maksymalnie czterech opcji. W ramach najtańszego ubezpieczenia otrzymujemy gwarancję holowania pojazdu w pobliżu miejsca naszego zamieszkania (najczęściej do 100 km). Taki wariant dedykowany jest kierowcom, którzy nie pokonują dalekich tras, a najczęściej poruszają się w obszarze miejsca zamieszkania. Wyższy pakiet najczęściej gwarantuje pomoc na terenie całego kraju, bez żadnych ograniczeń odległościowych. W ramach takiej opcji bardzo często oferowane jest też pokrycie kosztów naprawy i garażowania zepsutego bądź uszkodzonego pojazdu.

Renomowane towarzystwa ubezpieczeniowe

Renomowane towarzystwa ubezpieczeniowe coraz częściej wprowadzają pakiety kategorii premium, w których auto pomoc działa na terenie całej Europy. Taka opcja okaże się nieoceniona dla osób, które często podróżują poza granicami kraju. Koszt holowania i naprawy pojazdu jest nieporównywalnie wyższy ja terenie Europy Zachodniej. W przypadku rozległych uszkodzeń, naprawa w ramach własnego budżetu może okazać się wyjątkowo bolesna. Najdroższe pakiety pokrywają też koszt zakwaterowania w hotelu i powrotu do kraju. Nie jest to tania opcja, jednak w przypadku poważniejszej awarii może okazać się niezwykle pomocna.

Więcej informacji na stronie http://www.mtu24.pl/ubezpieczenia-komunikacyjne/auto-pomoc/

Podobne wpisy:

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *